BİZ KİMİZ?

HAKKIMIZDAMivafilm’in kurucusu olan ve Ankara K.Ören de doğan yazar ve yönetmen Erdem Çetinkaya Mojo, Kornea gibi büyük ajanslarda Ajda Pekkan, Ebru Akel gibi ünlülerin rol aldığı ATV Pop Star reklam filmleri ve jeneriklerini gerçekleştirdi.
Atılım Üniversitesinde İngilizce İşletme Yüksek Lisansında eğitim gören sanatçı 2007 yılında maliye bakanlığından ayrılarak Mivafilm’i kurdu.
TRT’ye ülkemizde çekilen en uzun bilim belgeseli olan 13 bölümlük “Küçük Muhteşemdir” adlı yapıtta özel efekt ve animasyonların hazırlanmasını üstlendi. Avrupa’nın en önemli enerji içeceği üreticilerinden Wild Dragon adlı firmanın tv reklamlarını hazırladı ve büyük beğeni topladı. Bu reklamın kazandığı başarının hemen ardından Almanya’nın önemli enerji içeceği üreticilerinden Xibe Energy Drink’in reklam filmlerini yapmaya başladı. Türkiye’den ise Termikel ve Elektromed, Şikayetvar.com gibi ünlü bir kaç markanın reklam filmlerini hazırladı.
Ünlü Danimarkalı yönetmen Shaun Rana ile birlikte Eric Roberts’ın başrollerini oynadığı Webstrick Murders filminin özel efekt yapımını ve 3d sahnelerini yönetti.
https://www.imdb.com/name/nm3093980/
Dünyanın en ünlü stock medya ajanslarında en başarılı sanatçı ve haftanın en iyi eserleri gibi ödüller aldı. Getty Images’e özel davetle katıldı.
Haber Ajanda Dergisinde bir süre sinema eleştirmenliği yapan yönetmen, Altın Oran Sayısı ve Doğada ki Yansımaları ile ilgili uzun soluklu bir bilimsel araştırma gerçekleştirdi.
ODTÜ Atom’da ( Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi) seminer ve eğitimler veren yönetmen daha sonra burada dünya’nın ilk yönlendirilebilir film teknolojisi olan ve hem pc hem de dvd de uygulanabilir şekilde geliştirilebilen, “cinegame” isminin verildiği teknolojiyi üretti.
Kutsal Gizemler isimli yayınevini kuran Çetinkaya, Kabe’nin Sırrı ve Kutsal Gizemler kitaplarıyla 2 hafta boyunca en çok satanlar arasına girdi. Yaptığı araştırmalar basın tarafından büyük ilgi gördü;
Kutsal Gizemler belgeseller dizisi bir çok dile çevrildi ve tüm parçalarının izlenme sayısı Youtube ve Vimeo‘da 10 milyonu aştı. Arap Kraliyet ailesinin ilgisini çekti ve Arabistan Ankara Büyükelçiliğinde kabul gördü.
2012 yılında Türkiye’de ilk ve tek “telif hakları içeren yazılı eserlerin satış merkezi olan
”medyavitrin.com u açtı. 2013’te patentini aldığı vitrinmatix isimli, otomatik reklam filmi hazırlamayı ve göstermeyi sağlayan dev ekran sistemini geliştirdi ve dağıtımına başlandı. (vitrinmatix.com )

Araştırmacı yazar ve sanatçı, şu anda bir sinema filmi projesi ile üniversiteler ile devlet, özel sektör arasında köprü kuracak; Uparg ( adını verdiği ulusal projeler araştırma ve geliştirme kuruluşunun) oluşturulması, milli proje geliştirme ve kalkınma heyecanı oluşturan filmlerin üretilmesi görevlerinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile iş birliği içinde çalışmaktadır.