MEDYAVİTRİN

TELİF HAKLARI SATIŞ MARKETİMivafilm'in yeni girişimi olan Medyavitrin Türkiye'deki ilk yazılı ve görüntülü medya eserleri telif hakkı satış marketi olarak hizmete girdi.


Sanatçıların; yazarların, senaristlerin, bestecilerin, şairlerin ve daha nice medya sektörü çalışanının, bu işe gönül veren bir çok üretken insanın yaşadığı zorlukları biliyoruz. Belli bir noktaya gelene kadar kapı kapı dolaşmak, dinlenmemek emeğin gaspına uğramak gibi pek çok sıkıntılarla karşılaşıldı. Belki bir kaç olumsuz deneyimden sonra vazgeçildi, bir market yada büfe açanlar, ticarete atılan yada işçi olarak bir fabrikada çalışanlar yani hayallerine “elveda...” diyenler oldu...

Kurumsal medya şirketlerinin de kendine göre büyük zorlukları vardı; bir sanatçıya sipariş verip çıkan işi beğenmeyince sermayesi yandı... MedyaVitrin gibi bir sistemle hiç karşılaşmadığı için işlerinin fikri hep kendi aklından çıktı haliyle yetmedi, gelişmedik, gelişemedik yeterince.. 10 olacaksa 2 oldu başarımız. En çarpıcı fikirlerden en duygu yüklü senaryolardan ve vurucu eserlerden haberdar olamadık. Masamızın üzerine yığılan onlarca projeyi keşke bir editör yerimize okusa istedik, bana anlatsa... yada özeti dinlesem sadece hoşuma giderse hepsini okumaya vakit ayırsam dedik.. Bıktık belki de saçma sapan işlerden.. Önümüze süzülmüş beğenilecek işler gelsin sadece istedik...

Tüm bu sayılanlar sanatçıların ve medya şirketlerinin yaşadığı sıkıntılardı. Ama artık bitti...

Medyavitrin sektör çalışanları ile alıcı kurumları bir araya getiriyor ve editör incelemesinden geçmiş en kaliteli eserleri özel formlar sayesinde son derece anlaşılır hale getirerek işleri kolaylaştırıyor.

Bu kapsamda dünyanın ilk medya eserleri telif hakkı satış sitesi olmakla ülkemiz ve milletimiz adına gurur duyuyoruz.
Ayrıca ahlaksızlık, yasa dışılık, maddecilik anlayışı ile dolu ekranların temizlenerek insanlığa faydalı mesajlar veren pozitif yayınların hayata geçmesi için önemli bir misyon üstlendiğimizi düşünüyoruz.